Barcode: 5060358170614
Chips, Pastrami
by Ten acre
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
with sunflower oil
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 505.0 kcal |
| Fat | 28.9 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 51.7 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Potatoes, Sunflower Oil, Pastrami Flavouring (Spices (Paprika, Coriander, Black Pepper, Nutmeg, Cayenne), Yeast Extract Powder, Garlic Powder, Salt, Sugar, Rice Flour, Natural Flavourings (Including Natural Coriander Flavouring, Natural Mustard Flavouring, Natural Nutmeg Flavouring), Carob Flour, Paprika Extract).
Additives
e160c
Related Products
PAN RUSTICO
Schär
B NOVA 4
Pizza Margherita
Schär
C NOVA 4
Crostatina albicocca
Schär
E NOVA 4
Crostatina nocciola
Schär
E NOVA 4
Pizza 4 Fromages sans gluten
Schär
D NOVA 4
Pizza Margherita lactose free
Schär
D NOVA 4
Pizza Margherita
Schär
C NOVA 4
Petits pains blancs
Flavis, Schär
NOVA 4
mini Baguette
Flavis, Schär
B NOVA 4
Pizza Prosciutto & funghi
Schär
C NOVA 4