Barcode: 3168930003823
Chips paysannes nature
by Lay's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no artificial colors
no colorings
no palm oil
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 39.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol (39%), sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cacahuètes grillées à sec
Menguy s, Menguy's, menguy's
C NOVA 4
Cacahuetes grillees salees
Menguy s, Menguy's
A NOVA 3
Cacahuètes grillées à sec
Menguy s, menguy's
C NOVA 4
Cacahuetes grillees salees
Menguy's
B NOVA 3
cacahuètes
Menguy's
C NOVA 1
Cacahuetes grillees à sec
Menguy's
C NOVA 4
Menguy's cacahuetes grillees salees 410 g
Menguy's
B NOVA 3
Cacahuètes grillées et salées
Menguy s, menguy's
C NOVA 3
Menguy's Cacahuètes à l'ancienne
Menguy's, menguy's
B NOVA 3
Menguy's CCH a L'ancienne
Menguy's
C NOVA 3
Cacahuetes grillees salees
Menguy's, menguy's
B NOVA 3
Pistaches grillées à sec
Menguy's
C NOVA 3