Barcode: 5208056040048
CHIPS ΦΡΟΥΤΩΝ MIX
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
low or no salt
vegetarian
vegan
no added salt
no added sugar
Categories
Available in
greece
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 577.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 22.3 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 26.3 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Diced dried apple 35% (Origin:EU), dried coconut 35% (Origin:non EU), _almonds_ 30%.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Funny Tropical
Luxlait
E NOVA 4
farine de blé
Farin'Up
A NOVA 1
Pignons de pin
NOVA 1
Gnocchi ricotta tomates epinards
Toupargel
C NOVA 4
Mélange 6 graines
Farin'up
A NOVA 1
BIO Schoko-Müsli
BIOG
C NOVA 4
Bio Beeren-Müsli
Biog
C NOVA 3
Graines de courge
Farin'up
B
Farine complète d'épeautre
Biog
NOVA 1
Pain burger brioché sésame
Schwan
D NOVA 4
Bio Nuss Muesli
C NOVA 3
Farine de sarrasin
A NOVA 1