Barcode: 3546581250047
Chips Piment Espelette
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 576.0 kcal |
| Fat | 39.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 48.1 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Pomme de terre, huile de tournesol, piment d'espelette 2%, sel.
Related Products in Snacks
Universal Bakery, Chocolate Shtrogalach
Z O Z Group Inc.
C NOVA 4
Universal Bakery, Raisin Cake
Z O Z Group Inc.
E NOVA 3
Universal Bakery, Date Swirl Walnut
Z O Z Group Inc.
D NOVA 4
Universal, Chocolate Sticks
Z O Z Group Inc.
C NOVA 4
Universal Bakery, Coconut Fingers
Z O Z Group Inc.
D NOVA 3
Lemon Cake
Universal Bakery
E NOVA 4
Universal Bakery, Date Roll
Z O Z Group Inc.
D NOVA 4
Universal Bakery, Mixed Fruit Cookie
Z O Z Group Inc.
D NOVA 4
Universal Bakery, Non-Dairy Nut Boat
Z O Z Group Inc.
D NOVA 4
Universal Bakery, Sprinkle Cookie
Z O Z Group Inc.
D NOVA 4
Millionaire’s mini bites
M&S
E NOVA 4
Universal bakery, chocolate roll
Universal Bakery
D NOVA 4