Barcode: 5397005069039
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 489.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Banane plantain, oléine de palrr:e. ami&n rnais, dispersion (&xtrose), sel, sucre, la poudre chili et I-c{écresine capsictm Conserver dans endroit frais et sec. e Chips de plâtano
Related Products in Snacks
Multigrain Crackers
Essential Everyday
D NOVA 4
Vanilla Wafers
Essential everyday
E NOVA 4
Animal cookies
Essential Everyday
E NOVA 4
Cookies
E NOVA 4
Soup & oyster crackers
Essential Everyday
D NOVA 3
Saltine crackers
D NOVA 3
Crackers
D NOVA 4
Roasted salted cashews halves & pieces, roasted salted
E NOVA 3
Crackers
D NOVA 4
Crackers
C NOVA 3
Cookies
E NOVA 4
Cookies
E NOVA 4