Barcode: 3336971607038
Chips Poivre & Sel
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
green dot
made in france
no colorings
with sunflower oil
origine france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol, arôme naturel, sel, sucre, poivre noir.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crescent rolls
E NOVA 4
Fruit punch
E NOVA 4
Rolled pie crusts
E NOVA 4
Jumbo biscuits, buttermilk
E NOVA 4
Cinnamon jumbo rolls with icing, cinnamon
E NOVA 4
Monkey Bread
Tops
E NOVA 4
Juice blend from concentrate, pineapple orange
E NOVA 4
Biscuits, homestyle
D NOVA 4
Ultra-pasteurized creamer, french vanilla
D NOVA 4
Hearty layers biscuits, flaky buttermilk
E NOVA 4
Creamer, hazelnut
D NOVA 4
Creamer, french vanilla
D NOVA 4