Barcode: 4260718299738
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
96 % Apfel, 3 % gemahlener Zimt Apfelsaftkonzentrat
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kettle Brand Potato Chips: Sea Salt & Vinegar
Kettle Brand
C NOVA 4
Farmstand Ranch
Kettle Brand, Snyder's-Lance
B NOVA 4
Potato Chips Pepperoncini
Kettle, Kettle Brand
D NOVA 4
Potato Chips Pepperoncini
Kettle, Diamond Foods Inc., Kettle Brand
D NOVA 4
Air Fried Himalayan Salt Potato Chips
Kettle
C NOVA 3
Potato Chips Farmstand Ranch
Kettle, Kettle Brand
NOVA 4
Potato Chips Honey Dijon
Kettle, Kettle Brand
D NOVA 3
Potato Chips
Kettle
D NOVA 4
Krinkle cut potato chips
Kettle brand
C NOVA 4
Sea Salt & Vinegar Potato Chips
Kettle Brand
D NOVA 4
Krinkle Cut Potato Chips Dill Pickle
Kettle Brand
D NOVA 4
Air Fried Sea salt and vinegar
Kettle
D NOVA 4