Barcode: 8719987850677
Chips & potato
Processing
NOVA 3
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.1 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 87.2 g |
Ingredients
Sel marin, flocon d’ail, paprika, flocons d’oignon, amidon de maïs, Paillettes de piment doux, extrait de levure, curcuma en poudre, acide citrique, anti agglomérant, huile végétale
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cookie dough sheets
E NOVA 4
Liquid Creamer
D NOVA 4
Hazelnut coffee creamer, hazelnut
Nestlé
D NOVA 4
Coffee creamer, the original
NOVA 4
Coffee creamer, thin mints
D NOVA 4
Coffee creamer, peppermint mocha
Coffeemate
D NOVA 4
Coffee creamer, espresso chocolate
D NOVA 4
Honey cream coffee creamer, honey cream
D NOVA 4
Natural bliss salted caramel coffee creamer
E NOVA 4
Cookie dough sheets
E NOVA 4
Sugar cookie dough
E NOVA 4
Strawberry cheesecake coffee creamer, strawberry cheesecake
Nestlé
D NOVA 4