Barcode: 20638702
Chips Poulet rôti
by Crusti Croc
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 537.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
59% potatoes, 34% sunflower oil, chicken and thyme flavour seasoning (rice flour, aroma, yeast extract, chicken meat powder, salt, aromatic plant, dehydrated garlic, sunflower oil, antioxidant: rosemary extracts), salt,
Allergens
milk
Additives
e392
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
creme de coco
Mae ploy
E NOVA 1
Green pigeon peas
Facundo
A NOVA 3
Sesame grissini breadsticks
Sainsbury's
NOVA 3
Coconut Milk
chaokoh
NOVA 3
Frejol negro
Facundo
A NOVA 3
Kosher Dill Spears
Claussen
D NOVA 4
Chaokoh, young sweet corn (cut) in brine
Chaokoh, Theppadungporn Coconut Co. Ltd.
C NOVA 3
Coconut Milk
TCC
E NOVA 1
Tomato, cherry
Sainsbury's
A NOVA 1
Kosher Dill Wholes
claussen
D NOVA 4
Nabisco, nilla pie crust
E NOVA 4
Fusions Watermelon flavour Papaya
D NOVA 4