Barcode: 8410175012555
Confitura de cereza
by Hero
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
no preservatives
vegan
no colorings
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 265.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cereza, azúcar, jarabe de glucosa y fructosa, acidulante: ácido cítrico (E-330) y gelificante: pectina (E-440).
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Signature collection rosemary garlic olive oil, rosemary garlic
C NOVA 4
Canola oil cooking spray
Weis
B NOVA 4
100% Pure Grapeseed Oil
Weis Markets Inc.
C
Whole peeled tomatoes made with sea salt
Weis Quality
A NOVA 3
Balsamic garlic olive oil, balsamic garlic
C NOVA 4
Classic olive oil
Weis, Weis Markets Inc.
B NOVA 2
Cold Pressed 100% Organic Extra Virgin Coconut Oil
Weis Organics
E
Extra light olive oil
Weis, Weis Markets Inc.
C NOVA 2
Garlic & herb olive oil
C NOVA 4
Chili pepper olive oil
C NOVA 2
Extra Light Olive Oil
Weis,Weis Markets Inc.
B NOVA 2
Butter flavored cooking spray made with vegetable oil
Weis
B NOVA 4