Barcode: 24058162
Confitura Extra Jengibre
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 249.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jarabe de glucosa y fructosa, zumo de mora, azúcar, gelificante: pectinas, acidulante: áci citrico.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cooked rice
TableMark
C NOVA 4
Diced tomatoes with green chilies
Roundy's
B NOVA 4
Cayenne ground
A NOVA 1
Italian tomato paste
C NOVA 4
Hime, Prepared Vegetables In Soy Sauce
Jfc International Inc.
C NOVA 4
Ippei-chan Yakisoba Japanese Style Noodles
Myojo
E NOVA 4
Roasted seaweed sushinori
Hime Brand
A NOVA 1
Hime, inarizushi-no-moto, seasoned fried bean curd
Hime
D NOVA 4
Diced tomatoes with green chilies
B NOVA 4
Musubi nori dried seaweed
A NOVA 1
Shiitake Dried Black Mushrooms
Dynasty, Jfc International Inc.
A NOVA 1
Miso Rouge
E NOVA 3