Barcode: 8410175066114
Confitura Fresa
by Fruttissima
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fraise, sucre, sirop de glucose et fructose, pectine et acide citrique
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Préparation de mirabelle de France bio
Saveur & fruits
C NOVA 4
Familienmüsli
Bruckmayer Mühle
B NOVA 3
Ananas au sirop au rhum
Longuesserre
NOVA 4
Australian Carrot Cauliflower & Broccoli
Birds Eye
A NOVA 1
Tomato Paste
Leggo's, Leggo's Tomato Paste
NOVA 3
Creamed Corn
Edgell
B NOVA 4
לחם פומפרניקל
ברמן
NOVA 4
Edgell supersweet corn
Edgell
C NOVA 3
Red Kidney Beans
Edgell
B NOVA 4
FOUR BEAN MIX
Edgell
A NOVA 4
Haricots verts extra fins
Netto
A NOVA 3
Passion fruit
John West
C NOVA 4