Barcode: 8431876268713
Confitura light frambuesa
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
with sweeteners
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Frambuesa, agua, edulcorantes: jarabe de maltitol, sucralosa y glucósidos de esteviol, espesante: pectina de fruta, zumo concentrado de saúco, acidulante: ácido cítrico y conservador: sorbato potásico.
Allergens
Ausencia
Additives
e202
e330
e440
e955
e960
e965
e965ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Havremel
LANTMANNEN CEREALIA AS
A
Express porridge
LANTMANNEN CEREALIA AS
A NOVA 4
Libanesisk Inspirert Brød
Geia
B NOVA 3
Spaghettini
Lantmännen cerealia as
A
Sopps Fusilli fullkorn
Sopps
A NOVA 1
Regal Siktet Hvetemel 2kg
LANTMANNEN CEREALIA AS
Sammalt Hvetemel Finmalt
Regal
A NOVA 2
Makaroni ~snarkokt~
LANTMANNEN CEREALIA AS
A NOVA 1
Egg-noodles asia
Senso,Geia Food
C NOVA 3
Fullkorn Makaroni
Lantmännen cerealia as
A NOVA 1
Gresk pitabrød
Geia
C NOVA 4
Express Havregrøt Rosin & Vaniljesmak
AXA
NOVA 3