Barcode: 0060383678654
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugars (glucose-fructose, glucose, sugar), Strawberries, Citric acid, Pectin, Concentrated black carrot juice extract, Sodium benzoate.
Additives
e211
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rolled Oats
Natural Food Center
A NOVA 1
Gluten Free Nation, Millet Sandwich Bread
Brittany Records
C NOVA 4
Slow Dry Riserva Radiatore
Deano's Pasta
A NOVA 1
White Chunk Soy
Natural Food Center
A
Seafood ravioli
B NOVA 4
Avocado Oil
Brittany Records
B NOVA 2
avacado oil
B NOVA 2
Avocado oil
Brittany Records
B NOVA 2
Ahuacatlan, Avocado Oil And Garlic
Brittany Records
B NOVA 2
Avocado Oil And Garlic
Ahuacatlan
B NOVA 2
Gluten free nation, sandwich bread, white
Gluten Free Nation
D NOVA 4
Bacon Seitan
Upton's Naturals
B NOVA 3