Barcode: 20006648
Confiture
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 09
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Framboise*, sucre de canne*
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti
La Pasta di Angelo
A NOVA 1
Polenta cèpes
Treo
C NOVA 4
Mezzaluna Ricotta e Tartufo Bianco
La Pasta di Angelo
D NOVA 4
Polenta nature Treo
Treo
C NOVA 3
Mezzaluna Ricotta e Spinaci
La Pasta di Angelo, Treo
D NOVA 4
Quartier de coeur d'artichauts marinés aux épices
Gastronomia di Angelo
C NOVA 3
Pappardelle
La Pasta di Angelo, Treo
A NOVA 1
6 Galettes de Polenta
La Gastronomia di Angelo, Treo
C NOVA 3
Mezzaluna quatre fromages
TREO - LA PASTA DI ANGELO
D NOVA 4
Tortelloni Prosciutto Cotto e Basilico - ATTTENTION AUTRES PHOTOS
La Pasta di Angelo, Treo
C NOVA 4
Tagliatelle
La Gastronomia di Angelo, Treo
A NOVA 3
Mezzaluna Pomodoro e Mozzarella
La Pasta di Angelo,Treo
D NOVA 4