Barcode: 20006723
Confiture
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
fr bio 09
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 242.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mangue, fruit de la passion, sucre de canne.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole grain wheat and barley cereal
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 3
Almond & Vanilla Crunchy Sweetened Wheat & Rice Flake Cereal with Almonds
meijer
E NOVA 4
Honey clusters of oats
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
Raisin with bran granola
Meijer
D NOVA 4
Crisp Rice Oven Toasted Rice Cereal
Meijer Inc.
D NOVA 3
Corn Flakes Crisp Corn Cereal
Meijer
D NOVA 4
Toasted whole grain wheat and bran cereal with raisins
Meijer
D NOVA 4
Raisin Bran With Granola
Meijer
D NOVA 4
Sweetened toasted oat cereal
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 3
Clusters of oats, honey, almonds
Meijer, Meijer Inc.
D NOVA 4
Wheat Bran Flakes Cereal
Meijer Inc.
C NOVA 3
Raisin Bran
Meijer
D NOVA 4