Barcode: 27004746
Confiture
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
with sweeteners
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 157.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorant (sirop de maltitol), fraises, gélifiant: pectine, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
e440
e965
e965ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zeleninový bujón
Knorr
C NOVA 4
Zeleninový bujón, Cub Legume
Knorr
NOVA 4
Rajská polévka
Vitana
NOVA 4
Chlebíčky rýžové celozrnné
RACIO
B NOVA 1
Černý sezam
Vitana,Orkla
A
NA PÁNEV à la Mexiko
Znojmia,Hamé
C
Sójové řezy brusinka
Nestlé
E NOVA 4
Poctivá slepičí polévka
Vitana
NOVA 4
Rýžové chlebíčky s amarantem
Racio
C NOVA 3
Sójové řezy
zora,nestlé,nestlé česko
D NOVA 4
Radler - Jablko a hruška
Cool
C NOVA 4
Sensational Burger 226 g
AS Nestlé Norge
B