Barcode: 3330720257598
Confiture 3 agrumes
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, agrumes 45% (oranges (origine France) 19,2%, clémentines (origine France) 19,2%, citrons (origine France) 7%), gélifiant : pectines.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original Seeded Batch Warburtons
Warburtons
B NOVA 4
Rusk Milk, Premium Rusk
Parle
E NOVA 4
sultana bran
Tesco
A NOVA 3
Ripe black olives sliced
O Organics
C NOVA 3
Maaza
Maaza
E NOVA 4
Sourdough baguette
co-op
C NOVA 3
Chili seasoned diced tomatoes
Harris Teeter
B NOVA 3
Il piccante huile pour pizza
La Tourangelle
B NOVA 4
White Demi baguettes
BFree
C NOVA 4
Carottes râpées fraîches
Florette
A NOVA 1
légumes sec pois chiches
Samia
A NOVA 1
kiri
Kiri
E NOVA 4