Barcode: 3560070607709
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 258.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Framboises, sucre, sucre de canne, gélifiant: pectines, acidifiant: acide citrique. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g de produit fini.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten Free Penne
Barilla
B NOVA 4
El mollete de Antequera
La Molletería de Antequera
D NOVA 3
Huile d'olive vierge extra
Marque Repère, Rustica
B NOVA 2
Erdmandel Mehl
borchers fine food GmbH & Co. KG
C NOVA 1
Huile d'olive vierge
La Flor de Andalucia
B NOVA 2
Gluten Free Cashew & Almond Granola
Bio & Me
A NOVA 4
Boiled Chick Peas
Saporito
B NOVA 3
esto no es un queso cremoso
mommus
B NOVA 3
Love Corn - Salt & Vinegar
Love Corn
B NOVA 3
BIO Aloe
B NOVA 1
Houmous
A NOVA 3
Bread Crumbs, Plain
Shoprite
D NOVA 4