Barcode: 2000002176954
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 322.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Abricot, sucre, Pectine amidée, Diphosphate disodique, dextrose, Phosphate tricalcique,
Additives
e440
e440ii
e450
e450i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Schwartau Extra Weniger Zucker Schwarzkirsche
Schwartau
D NOVA 3
Guacamole Squeeze, Authentic Recipe Mild
Yucatan
NOVA 3
Concentré de tomates
Biocoop
A NOVA 1
Mushroom Barley Soup Mix
Anderson House
A NOVA 1
Mild Guacamole
Yucatan
A NOVA 4
Peeled Garlic
Global Farms
A NOVA 1
SunFlower Seeds Roasted with Sea Salt
Premium Orchard
C NOVA 3
Premium orchard, roasted pumpkin seeds
Orchard
B NOVA 3
Mango Manía Macadamia Nut Blend
Premium Orchard
D NOVA 3
Pepitas Roasted With Sea Salt
Premium Orchard
C NOVA 3
Guava nectar
E NOVA 4
Vegetable Snack Tray With Cheese & Dip
Food Unlimited
NOVA 4