Barcode: 3299430064608
Confiture Abricot Vanille
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.8 g |
| of which sugars | 37.9 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Abricots (60%) jus concentré de raisin rectifié, pectine de fruits, arôme naturel de vanille (0,1%), poudre de vanille épuisée (0,05%)
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Langkorn Express Reis
Rewe Beste Wahl
B NOVA 3
Knusper Müsli
ja!
D NOVA 3
Knusper Müsli schoko
ja!
D NOVA 4
Sandwich Glutenfrei
Rewe
D NOVA 4
Pinienkerne
Ja
NOVA 1
Tofu Natur
Rewe Bio
A NOVA 3
Ingwer Hummus
REWE Bio, Rewe
C NOVA 3
Tortelloni Ricotta Spinat
Rewe, ja!
C NOVA 4
Apfel-Rotkohl
REWE Beste Wahl
B NOVA 3
Rote Zwiebeln
Rewe Beste Wahl
NOVA 1
Kartoffelpuffer
REWE Bio
C NOVA 4
Avocado
REWE Bio