Barcode: 27045978
Confiture Abricots
by Tamara
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
verified
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 248.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
abricots, sucre, sirop de glucose-fructose, sucre de canne, jus de citron à base de concentré, gélifiant: pectines.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Toasted marshmallow mocha coffee creamer, toasted marshmallow mocha
D NOVA 4
Coffee creamer, gingerbread
D NOVA 4
Red velvet coffee creamer, red velvet
D NOVA 4
Coffee creamer, butter pecan
D NOVA 4
Coffee mate Zero Sugar Hazelnut
Nestlé
NOVA 4
Italian Sweet Creme Coffee Creamer, Italian Sweet Creme
Coffee-mate
NOVA 4
Almond milk creamer, caramel
D NOVA 4
milk chocolate m&m's halloween mix sugar cookie dough
Nestle Toll House
E NOVA 4
Coffee creamer, chocolate chip cookie
D NOVA 4
Chocolate chip edible cookie dough
Nestlé
E NOVA 4
Cookie dough
E NOVA 4
White chip lemon cookie dough, white chip lemon
E NOVA 4