Barcode: 3250391558827
Confiture allegée
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
reduced sugar
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 38.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fraises, sucre, gélifiant : pectines, acidifiant: citrique. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ravioli Tomate y Queso Burrata
Hacendado
C NOVA 4
Corazones De Alcachofas
Hacendado
C NOVA 3
Melocotón light
Hacendado
NOVA 4
Penne Rigate
Hacendado
A NOVA 1
Crema de calabacín
Hacendado
A NOVA 3
Mac & Cheese Bacon
HACENDADO
D NOVA 4
Mermelada Arándanos
Hacendado
D NOVA 4
Chocodays
Hacendado
C NOVA 4
Choco Orange
Hacendado,AntiuXixona
E NOVA 4
Dulce de membrillo 0%
Hacendado
B NOVA 4
Penne Rigate Integral
Hacendado
A
Migas de coliflor
Hacendado
B NOVA 1