Barcode: 3263627972564
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 242.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.7 g |
| of which sugars | 59.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CUITE A LA BASSINE DE CUIVRE Préparée avec 55g de fruits pour 100g Teneur totale en sucres 61g pour 100g Ingrédients Fruits (ananas 35%, citrons 20%), écorces coupées en lamelles fines, sucre de canne, miel 6%, gélifiant : pectine de fruits, acidifiant: jus de citron concentré
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Protein oatmeal, dark chocolate raspberry
C NOVA 4
Nut Bar
Moms In The Raw
D NOVA 3
Steak Fresh Herbs & Spices
Pinch Plus
NOVA 3
Spiced fig
A NOVA 4
100% aceite de oliva extra virgen
Olive & Co
B NOVA 2
Grain-Free Granola
Wildway Llc
D NOVA 3
Apple cinnamon strudel flavor oats, apple cinnamon strudel
C NOVA 4
Fresh Herbs & Spices
Pinch Plus!
NOVA 1
Wildway, Granola Soft & Chewy Vanilla Bean Espresso
Wildway Llc
C NOVA 3
Burgers Fresh Herbs & Spices
Pinch Plus
NOVA 3
Fresh Herbs & Spices
Pinch Plus
NOVA 3
Creamy peanut butter banana oats, creamy peanut butter banana
C NOVA 4