Barcode: 3770013313011
Confiture Ananas coco
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no artificial flavors
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 12.7 g |
| of which saturated | 10.8 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
60% fruits (30% coco, 30% ananas), 40% sucre
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Straw Mushrooms Peeled
Emperor
A NOVA 3
Assi, seasoned seaweed
Assi
C NOVA 3
Assi, oriental style pasta noodle
Assi
D NOVA 3
Roasted & seasoned laver
C NOVA 3
Hot & Spicy Udon
Rhee Bros. Inc.
C NOVA 4
Dried King Oyster Mushroom
Assi
A NOVA 1
Assi Sliced Shiitake Mushroom
Assi
A NOVA 1
Getrocknete Seetang
Assi
C NOVA 1
Japanese Style Alimentary Pasta
Rhee Bros.
D NOVA 3
Coconut milk
NOVA 1
Rice noodles with kimchi flavored soup
E NOVA 4
Roasted sesame seeds crushed
E NOVA 3