Barcode: 3559509000624
Confiture ananas/passion
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france, reunion, france la reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ananas Victoria (61%), sucre de canne, fruit de la passion (15%), gélifiant : pectine.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
First street french loaf
First Street
C NOVA 4
Crunch sweetened whole wheat & rice cereal
D NOVA 4
Sunflower seed butter
C NOVA 2
Mixed fruit peaches, pears & cherry halves in light syrup
C NOVA 3
Pinto beans
A NOVA 3
Crispy rice & wheat flakes
D NOVA 3
Black beans
A NOVA 3
Pinto beans
A NOVA 3
French wheat loaf
C NOVA 3
Black beans
A NOVA 3
Whole wheat spaghetti
A NOVA 1
Sunflower seed butter
C NOVA 2