Barcode: 3770007903068
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 222.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.8 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pulpe d'ananas Victoria frais (65%) et de pitaya (9%), sucre de canne, jus et zestes de citron, pectine, vanille Bourbon de la Réunion.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Feta cheese stuffed olive
Giuliano
E NOVA 4
Martini Pimento Stuffed Olives
Giuliano
NOVA 4
Sunflower seeds, mesquite bbq
Lance
C NOVA 4
Peanuts, hot & spicy
Lance
C NOVA 4
Giuliano, Almond Stuffed Olives
Giulianos' Specialty Foods
NOVA 3
Salted Peanuts
Lance
D NOVA 3
Sweet Red Onion
Giuliano
D NOVA 4
Peanuts, chipotle
Snyder's-Lance Inc.
C NOVA 4
Giuliano, cauliflower, mild
Giuliano
NOVA 3
Garlic stuffed olives
Giuliano
A NOVA 3
Giuliano, martini pimento stuffed olives
Giuliano
NOVA 4
Roasted Red Pepper Hummus
Trader Joe's
C NOVA 4