Barcode: 3760286630045
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ananas(54%), sucre, jus citron, vanille gousse (1%), agar-agar. Préparée avec 63g de fruit pour 100g Teneur totale en sucre 58g pour 100g
Additives
e406
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fruit spins sweetened multigrain cereal with
Great Value
E NOVA 4
Organic cut green beans
Great Value
A NOVA 3
Diced tomatoes
A NOVA 1
Bagel, Asiago Cheese
Sam's Choice, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Organic sweet peas
A NOVA 3
Organic petite diced tomatoes
Great Value
A NOVA 3
Flaky Jumbo Biscuits
Great Value
E NOVA 4
Whole kernel corn
B NOVA 3
Tri Bean Blend
Great Value
D NOVA 3
Deli Classic Baked Beans
Walmart
C NOVA 4
Organic diced tomatoes in tomato juice
A NOVA 3
100% white grape juice from concentrate, white grape
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 1