Barcode: 3511284001111
Confiture Ardèchoise figue
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 199.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figue (Ardèche de Provence), sucre de canne, gélifiant (pectine de fruit), acidifiant (jus de citron)
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Stir Creamy Peanut Butter
Good & Gather
A NOVA 2
Organic creamy peanut butter spread
C NOVA 2
Juice
E NOVA 1
100% Florida Orange Juice
Target Stores
C NOVA 4
Dark chocolate creamy almond butter
C NOVA 4
Organic crunchy peanut butter
Good & Gather
A NOVA 2
Vanilla creamy almond butter
A NOVA 4
Creamy almond butter
A NOVA 2
Creamy cashew butter
Good & Gather
B NOVA 2
Unsweetened creamy almond butter
Good & Gather
A NOVA 2
Unsweetened crunchy almond butter
A NOVA 2
Crunchy peanut butter spread
C NOVA 2