Barcode: 3701109400308
Confiture argousier bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 8.9 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pulpe d'argousier bio, sucre, pectine, acidifiant, gomme xanthane.
Additives
e415
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ananas séchés en vrac Bio
Kazidomi
Noix de cajou en vrac Bio
Kazidomi
Bananes Cavendish séchées en vrac Bio
Kazidomi
Burger allr melanzane con pomodori secchi
My Vay
C NOVA 4
Blaubeere coco vegan
Green Horn
C NOVA 4
M. Lchreis
Green Horn
C NOVA 3
Bevanda di riso
E NOVA 3
Schlagcreme topping
Green Horn
D NOVA 4
Noix de cajou en vrac Bio
Kazidomi
Pudding Vanille mit Topping
Green Horn
D NOVA 4
Noix de cajou au tamari & curry en vrac Bio
Kazidomi
Mangues séchées en vrac Bio
Kazidomi
D