Barcode: 3760128080014
Confiture artisanale citron
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 221.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 53.1 g |
| of which sugars | 19.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Citron - sucre - eau.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Havregryn
Garant
A NOVA 1
First Price Appelsin Juice fra koncentrat
First Price
C NOVA 1
Kidney beans
First Price
C
Nudler Med Kyllingsmak
Unil as
B NOVA 4
Ekologiska Havregryn
Garant
A NOVA 1
Apelsin & ingefära marmelad
Garant
D NOVA 4
Hakkede Tomater
Unil as
B NOVA 1
Finely Rolled Oatmeal
First Price
A NOVA 1
Soltørkede tomater
Unil as
D NOVA 3
Kikerter
First Price
B
Crunchy Mysli
First Price
D NOVA 4
Tomatbønner
First Price
B NOVA 4