Barcode: 3701112101575
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
physalis, sucre, jus de citron, agar-agar (gélifiant) Teneur totale en sucre : 66g pour 100g de produit fini Préparé avec 93 de fruits pour 100g de produit fini
Additives
e406
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jelly
Welch's
D NOVA 4
Cherry man, maraschino cherries
Cherry Man
C NOVA 4
Unsweetened Original Almond Milk
Almond Breeze,Blue Diamond Almonds,Blue Diamond Growers Corporation
B NOVA 4
organic fine plain wholemeal flour
doves farm
A NOVA 1
Jelly
Welch's
D NOVA 4
Black Tea
Bolani
C NOVA 3
Concord Grape Jam, Concord Grape
D NOVA 4
Mendiant de luxe
Seeberger
D NOVA 3
Amandes
A
Welch's, jelly, concord grape
Welch's
C NOVA 4
Welch's, fruit juice cocktail, grape
Welch's, Welch Foods Inc
D NOVA 4
Welch's, jam, concord grape
Welch's
D NOVA 4