Barcode: 3760128080083
Confiture artisanale : SUREAU ÉPÉPINÉ
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 47.4 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sureau épépiné - sucre - gélifiant : pectine de fruit.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten Free All-Purpose Flour
Livingnow
A NOVA 4
Organic Raw Sunflower Seeds Unsalted
Now Health Group Inc., NOW® Real Food
A NOVA 1
Raw Pecans Unsalted
NOW® Real Food
A NOVA 1
Roasted Cashews Lightly Sea Salted
Now, NOW® Real Food
C NOVA 3
Organic Green Kick Tea
Green Kick, Give a tea
B NOVA 1
Raw Almonds Unsalted
NOW® Real Food
A NOVA 1
Organic Tri-Color Quinoa
Now Health Group Inc., NOW® Real Food
A NOVA 1
Whole Raw Brazil Nuts Unsalted
NOW® Real Food
C NOVA 1
Whole Psyllium Husks
NOW
B NOVA 4
Agar powder
NOW® Real Food
C NOVA 1
Organic Coconut Flour
NOW® Real Food, now
D NOVA 1
Organic Cauliflower Elbow Pasta
Living Now® Gluten-Free
A NOVA 1