Barcode: 5410046000028
Confiture aux figues
by Materne
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
figues, sucre, sirop de glucose-fructose gélifiant pectines.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
A l'heure de - Chips sel et poivre
Picard
D NOVA 4
Risotto Rice
Morrisons
B NOVA 1 Eco-Score C
Everything Bagels
L'oven Fresh
C NOVA 4 Eco-Score B
Pancakes
Conad
D NOVA 4
Vegetarische Würstchen
Ökoland
D NOVA 4
Cerneaux de noix
M-Budget,Migros
A NOVA 1 Eco-Score D
Légumes à griller
Picard
A NOVA 1
Feijao preto
meps
B NOVA 3
Framboises entières
Picard
A NOVA 1 Eco-Score B
Supreme snack mandeln geröstet
Snack Fun
B NOVA 3 Eco-Score E
Margarine omega 3 50% bq 500g
Bouton d'or, Sélection Intermarché
C NOVA 4 Eco-Score C
Wholewheat Penne
Tesco
A NOVA 1