Barcode: 4068706627866
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Edulcorant (sirop de maltitol, abric te (acide citrique), gélifiant (pectines).
Additives
e330
e440
e965
e965ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tigelle
Eurospin, Tre Mulini
D NOVA 3
Mandorle sgusciate
Eurospin, mister Sibamba
A NOVA 1
Fusilli
Eurospin, Tre Mulini
A NOVA 1
integral toast
eurospin, tre mulini
C NOVA 4
Fusilli bucati corti
Eurospin, Tre mulini
A NOVA 1
nocciole sgusciate
Eurospin
A NOVA 1
Gallette di riso ricoperte con Yogurt e arancia
Eurospin
E NOVA 4
Mini gallette
AMO ESSERE Bio
B NOVA 3
Spaghetti Integrali
Eurospin, Tre Mulini
A NOVA 1
Mandorle sgusciate
Eurospin, Sibamba
A NOVA 1
Culurgionis d’Ogliastra IGP
Eurospin
E
Fusilli trafilati al bronzo
Eurospin, Tre Mulini
A