Barcode: 3701090800101
Confiture Banane Vanille
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 191.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Banane 62%, sucre, jus de citron, rhum grand cru de Trinidad Plantation 1%, vanille de Madagascar 0,05%, gelifiant: pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Biscotto Salute
Monviso
D NOVA 4
Ègusto
OLUF LORENTZEN AS
D NOVA 3
Iposodico grissini
Monviso
A NOVA 4
Biscotto salute con mirtilli
Monviso
C NOVA 4
Biscotte
Monviso
A
Ritagli albicocca e avena
Monviso
C NOVA 4
Croûtons
Monviso
D NOVA 3
Fette biscottate albicocca e avenae avena
Monviso
C NOVA 4
Crustini Mini Bruschette Rosmarino
OLUF LORENTZEN AS
D NOVA 3
Crustini classici
Oluf lorentzen as
D NOVA 3
Biscotto salute
Monviso
D NOVA 4
Fette biscottate fragranti
Monviso
D NOVA 3