Barcode: 3425475303017
Confiture bio de corse
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
green dot
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Figues", sucre de canne", jus de citron", gélifiant: pectine de fruit, acidifiant: acide citrique. "sous de l'agriculture biologique. Fabriqué dans un atelier utilisant fruits à coques.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tadin, Chamomile Tea
Tadin Herb & Tea Company
B NOVA 1
Haricots Verts Extra-Fins
BONDUELLE
A NOVA 3
Lemon grass tea
B NOVA 1
Herbal tea
Tadin
B NOVA 4
Caffeine free ginger root
Tadin Herb & Tea Company
B NOVA 1
Herbal tea blend
Tadin Herb & Tea Company
B NOVA 4
Zesty guacamole
M&S, Marks & Spencer
B NOVA 3
Seven blossoms, herbal tea
Tadin Herb & Tea Company
B
Manzanilla chamomile
Tadin Herb & Tea Company
B NOVA 1
Tadin, Orange Spice Green Tea, Orange
Tadin Herb & Tea Company
B NOVA 4
Herbal tea
Tadin Herb & Tea Co.
B
Tadin, Hibiscus Herbal Tea
Tadin Herb & Tea Co.
B NOVA 1