Barcode: 4099200409344
Confiture bio extra de fraises
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 01
eu agriculture
eu non eu agriculture
made in belgium
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fraises*, sucre de canne*, gélifiant: pectines; corecteur d'acidité: acide citrique. *issus de l’agriculture biologique contrôlée.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fitness Nature Céréales complètes
Nestle
A NOVA 4 Eco-Score C
MAGGI Soupe Chinoise 60g
Maggi
B NOVA 4
Panzani macaroni 3 minutes 1kg
Panzani
A
Lion cereal with caramel and chocolate
Nestlé
D NOVA 4 Eco-Score B
NESTLE FITNESS Chocolat Noir Céréales 450g
Nestlé
C NOVA 4 Eco-Score B
3 Minuten 6x
Ebro Foods, Panzani, Panzani les 3 Minutes
A NOVA 1
Café moulu
Pouce
B NOVA 1
Panzani spaghetti 3 minutes 1kg
Panzani
A NOVA 1
Carottes extra-fines
Auchan
A NOVA 3 Eco-Score A
NESTLE LION WILD Céréales 360g
Nestlé, Lion
D NOVA 4 Eco-Score B
CHOCAPIC Céréales (6x30g) MIX
Nestlé, Chocapic
B NOVA 4 Eco-Score D
chocapic
Nestlé, Chocapic
B NOVA 4 Eco-Score B