Barcode: 54038387
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
myrtilles, sucre, sirop de glucose-fructose, gélifiant: pectines, correcteur d'acidité: acide citrique
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fiber One Mini Oats & Chocolate Chewy Bars
D NOVA 4
Chocolate Peanut Butter Cheerios Cereal
D NOVA 4
Nature Valley Chocolate Oat Clusters Cereal
D NOVA 4
Fiber One Crunchy Double Chocolate Cookie Bites
E NOVA 4
Shredded, sweetened whole grain wheat cereal, cinnamon toast crunch
C NOVA 3
Shredded, sweetened whole grain wheat cereal
C NOVA 3
Sweet & Salty Nut Salted Caramel Chocolate Chewy Granola Bar
Nature Valley
E NOVA 4
Unbleached flour selfrising
Gold Medal
D NOVA 3
Nature Valley Honey Oat Clusters Cereal
C NOVA 4
Fiber One Crunchy Lemon Cookie Bites
E NOVA 4
Gold Medal All-Purpose Flour (caja)
Gold Medal
A NOVA 1
Gold Medal Bread Flour
Gold Medal
A NOVA 3