Barcode: 5400141332261
Confiture BONI
by Boni
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CONFITURE DE FRAISES AVEC ÉDULCORANT : Maltitol, 50 % fraises, gélifiant (E440), correcteur d'acidité (E330) préparée avec 50 g de fruits pour 100 g.
Additives
e330
e440
e965
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peach Halves In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Lite fruit cocktail in extra light syrup
Tipton Grove
A NOVA 3
Refried Beans
Senora Verde
A NOVA 3
Sliced peaches in heavy syrup
B NOVA 3
Fruit Cocktail In Heavy Syrup
Tipton Grove
A NOVA 1
Bartlett Pear Halves In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Blueberries
Tipton Grove
A NOVA 1
Mandarin Oranges In Light Syrup
Tipton-Grove
C NOVA 3
Sliced Peaches In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Original diced tomatoes and green chilies, original
Senara Verde
B NOVA 4
Sliced peaches in extra light syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Bartlett Pear Halves In Pear Juice
Tipton Grove
A NOVA 1