Barcode: 3266191102962
Confiture cassis allégée
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cassis* 65%, sucre de canne blond non raffiné*, gélifiant: pectine. *Ingrédients agricoles issus de l'Agriculture Biologique.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sour cream & Onion
Lay's
E NOVA 4
Classic Party Size
Lay's
E NOVA 3
Dill pickle chips
Lays
E NOVA 4
Original extra long sunflower seeds
Frito Lay
E
Dill pickle
Lay's
E NOVA 4
Cheddar & Sour Cream Chips
Lay's
E NOVA 4
Kettle Cooked Flamin’ Hot Flavored
Lay's
E NOVA 4
Honey Barbecue
Lay's
C NOVA 4
Tostitos avocado
Frito Lay
NOVA 4
Lay’s Barbecue Flavoted Potato Chips
Lay's, Lays
E NOVA 4
Limon Party Size Chips
Core Power
E NOVA 4
Lay's Classic potato chips
Lay's
E