Barcode: 3760200010236
Confiture ce coco bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
organic
eu organic
vegan
ab agriculture biologique
organic bio vegan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 236.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Crème de coco bio, sucre de coco bio.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mehl Dinkelvollkornmehl
Edeka Bio
A
Laitue Iceberg
Auchan
A NOVA 1 Eco-Score A
Amandes grillées goût fumé
Bouton d'or
B NOVA 4 Eco-Score B
Sandwich White Bread
Dempster's
C NOVA 4
Brötchen
Harry-Brot GmbH
C NOVA 4
CRUNCHY PEANUT BUTTER
CLIF BAR
NOVA 4
Flour Tortillas Fajita
Mission
D NOVA 4 Eco-Score B
Italian Diced Tomatoes
Remano
A NOVA 1 Eco-Score A
Italian Loaf
Specially Selected
C NOVA 3 Eco-Score B
Refried Black Beans
La Costena
A NOVA 3 Eco-Score B
Caviar d' Aubergines
Carrefour
C NOVA 3
Mélange graines & raisins
Netto
D NOVA 3