Barcode: 3045320008920
Confiture châtaigne
by Bonne Maman
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
belgium, france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, marrons, sucre roux de canne, extrait pur de vanille.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chickpea and sunflower seed tempeh
San Diego Tempeh
D NOVA 1
Squeezable Pancake Mix Buttermilk
Happy Grub
NOVA 3
Whole Wheat Flour
Ground Up
A
100% Extra Virgin Olive Oil
Little Gypsy Farms
B NOVA 2
Pop-roasted pumpkin seeds
Top Fox
C
Activtaed Grain-Free Matcha Granola Cacao Mint
Matchaful
D NOVA 3
Activated Grain-Free Matcha Granola
D NOVA 3
ORIGINAL Plant Chicken Pieces
Daring.
A NOVA 4
All-Purpose Flour
Cascade Milling
A NOVA 1
Organic Medjool Dates
Coachella Organic Farms
C NOVA 1
Vanilla chia protein infused almond butter
C NOVA 2
Keto granola
D NOVA 4