Barcode: 3760090243424
Confiture Chouchou Géranium
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
no dyes or preservatives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 45.6 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
Chouchou 53%, sucre 47%, arôme : huile essentielle de géranium 1%, gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Coconut Flour
The groovy food company
D NOVA 1
Whole Natural Almonds
blue diamond
B NOVA 1
Butter Flavour
The Groovy Food Company
B NOVA 4
Orange & Carrot
Juice Burst
D NOVA 4
Organic extra virgin coconut oil
The groovyfood company, Ecover
E NOVA 2
Framboise, cassis, pomme & twist de lavande
Innocent
B
Roasted Peanuts - No Salt
Shire Foods
D NOVA 1
Økologiske Røde Kidneybønner
Kolonihagen
B NOVA 3
Peanut Butter
biona organic
A NOVA 3
Singapore style chicken noodle salad
deli lites
B NOVA 4
Organic Cooking Spray with Virgin Coconut Oil
The Groovy Food Company
C NOVA 4
Organic Extra Virgin Olive Oil
B NOVA 4