Barcode: 3101740000262
Confiture d'Orange
by Sabaton
Processing
NOVA 4
Labels
products for professional use
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Oranges, sucre, pectine, jus de citron.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
purée d’amandes non émondées
Karma
NOVA 1
Getrocknete Feigen
KARAEFE
D
Dried Figs
Lale
NOVA 1
Peanut butter
C NOVA 3
НАХУТ
ОТ ЗИМНИКА
D NOVA 3
Misheel Sliced Bread
Талх Чихэр ХХК
C NOVA 3
Karaefe Dried Figs
Karaefe
C NOVA 1
Riz long incollable rouge complet
Priméal
B NOVA 1
Farfalle
Barilla
A
Asperges vertes miniatures
D'aucy
A NOVA 3
Salade Mélangée Eco+
Eco+
A NOVA 3
Confiture cerise
Nar
D NOVA 3