Barcode: 3701269707279
Confiture d'orange Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
cooked in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 174.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Orange* (65%) (orange* 42%, jus d'orange* 23%), sucre de canne*, gélifiant: pectine de fruits, jus concentré de citron*.
Allergens
orange
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fresh creamer potatoes with garlic herb seasoning pack
The Little Potato Company
B NOVA 3
Fresh creamer potatoes with three cheese seasoning pack
A NOVA 4
Zesty Italian Fresh Creamer Potatoes
The Little Potato Company
A NOVA 3
Kick Ass Dark Ground Coffee
Kicking Horse Coffee
B NOVA 1
Fresh creamer potatoes with onion medley seasoning pack
The Little Potato Company
A NOVA 3
Greenhouse Limonade Bleue
Greenhouse
C NOVA 4
Onion and Chive
A
Whole Wheat Tandoori Naans
Taza
C NOVA 4
Fresh creamer potatoes with tomato basil seasoning pack, tomato basil
A NOVA 3
Fresh creamer potatoes with barbeque blend seasoning pack
The Little Potato Company
B NOVA 3
454 Horse Power Organic Ground Dark Roast Coffee
Kicking Horse Coffee
B NOVA 1
Integral Sourdough Bread
Première Moisson
B NOVA 4