Barcode: 0051500040195
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
blueberries, glucose-fructose, glucose, sugar, pectin, citric acid. ingrédients : bleuets, glucose-fructose, glucose, sucre, pectine, acide citrique. questions? 1-800-567-1897 www.smuckers.ca imported by/importe par ©/® smucker foods of canada corp. or its affiliates/ou ses sociétés affiliées, markham, on l3r op3
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra long grain rice
Saveurs, Extra Virgin Olive Oil, White Truffle
Encore! Specialty Foods Llc
NOVA 2
Nueva cosecha, tomato paste
Nueva Cosecha
B NOVA 3
Pinto Beans
El Jarro
A NOVA 1
Nueva cosecha, tomato sauce
Nueva Cosecha
C NOVA 3
Momentum brands, potato chips, hot, spicy
Momentum Brands
E NOVA 4
Green mango with hot sauce
La Centro Americana Corp
A NOVA 3
Crostini
E NOVA 3
Riso Rizetta, Italian Rice Trio
Encore! Specialty Foods Llc
Greek Beets
Encore! Specialty Foods Llc
A NOVA 3
Carnaroli Rice
Encore! Specialty Foods Llc
B NOVA 1
Grape Jelly
Global Brands
D NOVA 4