Barcode: 3527860000119
Confiture de châtaignes
by Verfeuille
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 59.9 g |
| of which sugars | 52.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Châtaignes origine cévennes,sucre de canne. Préparée avec 50g de fruits pour 100g. Teneur totale en sucres: 60g pour 100g.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Grissini basil and garlic
Snack Day
D NOVA 4
Jardieniere 4 legumes
FRESHONA, LIDL
A NOVA 3
Porcini, champignon & truffle mezzelune
Deluxe
B NOVA 4
British Blackberries
Lidl, Deluxe, Lidl Deluxe
A NOVA 1
Riz thaï BIO
Golden Sun, Lidl
B NOVA 1
Mezzelune butternut squash, ricotta & mascarpone
Deluxe
A NOVA 4
Riz thaï
Golden Sun
B NOVA 1
Riz noir naturellement coloré
Golden Sun, Lidl
A NOVA 1
Gnocchi
Chef select
C NOVA 4
Olive Pomace Oil
Pyreneo
B NOVA 2
Crunchy muesli
Lidl
E NOVA 4
Watermelon Sweets
Lidl
E NOVA 4