Barcode: 3438750000365
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 226.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Citron ( 60 % ), sucre cristal ( 39 % ) Acidifiant : acide citrique, Gélifiant : pectine de pomme Teneur totale en sucre : 60g pour 100g
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Raisins au rhum
Dr. Oetker
D
Mandeln, gemahlen
Dr. Oetker
A NOVA 1
Vitalis Knusper Schoko+Keks
Dr. Oetker, Vitalis
D NOVA 4
Vitalis Weniger süß Knusper Himbeere
Dr. Oetker Vitalis
A NOVA 4
Vitalis Weniger süß
Dr. Oetker, Vitalis
C NOVA 4
Pistazien gehackt
Dr. Oetker
A NOVA 1
Vitalis Roasted Müsli Cranberry-kürbiskern
Dr. Oetker,Vitalis
C NOVA 4
Vitalis SchokoDuomüsli mit Vollmilch- und weißer Schokolade
Dr. Oetker, Vitalis
D NOVA 4
Roasted Müsli Schoko Nuss
Dr. Oetker,Vitalis
C NOVA 4
Amandes Rasées
Dr. Oetker
A
Crunchy muesli plus
Vitalis
NOVA 4
Vitalis knusper Müsli plus
Dr. Oetker
D NOVA 4