Barcode: 3760003782118
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.5 g |
| of which sugars | 61.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Clémentines, Sucre de canne blanc, Jus concentré de citron. Préparée avec 70g de fruits pour 100g de produit fini. Teneur totale en sucres après cuisson : 63g pour 100g. Peut contenir des traces de fruits à coque.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Creamy Peanut Butter
Target Brands Inc.
C NOVA 4
Oven-ready macaroni product, lasagna
A NOVA 1
Pink grapefruit fruit spread
D NOVA 4
Carrots & celery with ranch dressing
A NOVA 4
Red tart cherry fruit spread
D NOVA 4
Elbows macaroni product
A NOVA 1
Sliced apples
C NOVA 4
Pineapple mango fruit spread
D NOVA 4
Organic fusilli macaroni product
A NOVA 1
Fruit spread
D NOVA 4
Fruit spread
D NOVA 4
Strawberry rhubarb fruit spread, strawberry rhubarb
D NOVA 4